Rahbar va yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universitetida talabalar bilan ochiq muloqot ruhidagi uchrashuv tashkil etildi. Unda Shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari Abdurayimov Ergash Arifjanovich ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashdilar. Yoshlar bandligi, ta’lim sifati, ijtimoiy faollik va ma’naviy rivojlanish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Shuningdek, yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning tashabbuslarini rag‘batlantirish va kelgusidagi rejalarga oid takliflar ilgari surildi.

Состоялась встреча руководства с молодежью
В Университете инноваций «Шёлковый путь» была организована встреча со студентами в формате открытого диалога. В ней принял участие заместитель хокима города по вопросам молодежной политики, социального развития и духовно-просветительской работы Абдураимов Эргаш Арифжанович.
В ходе встречи студенты обратились со своими вопросами и обменялись мнениями по актуальным проблемам. Были подробно обсуждены вопросы занятости молодежи, качества образования, социальной активности и духовного развития.
Также были выдвинуты предложения по поддержке молодежи, стимулированию их инициатив и планам на будущее.