Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universitetida tantanali tabriklash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu marosimda universitetimiz rektori, Qodirov Qahramon Rahmonovich, TURON FANLAR AKADEMIYASIning AKADEMIK unvoni bilan taqdirlandi.
Shuningdek, Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universiteti bosh direktori- boshqaruv raisi Kutlimuratov Aziz Ro'zimovich tomonidan rektorimizga esdalik sovg‘alar taqdim etildi hamda tantanali to'n kiydirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Marosimda universitet jamoasi, professor-ustozlar o‘zining samimiy tilaklarini bildirib, rektorimizga ilmiy faoliyatlarida yanada yuksak marralarni zabt etishlarini tilashdi. Bu unvon nafaqat shaxsiy yutuq, balki universitetimizning ham katta g‘ururi ekanligi ta’kidlandi.

В "Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universiteti" состоялась торжественная церемония поздравления.
На этой церемонии ректор нашего университета, Кодиров Кахрамон Рахмонович, был награжден академическим званием Академии наук Турон.
Кроме того, ректору были вручены памятные подарки от генерального директора и председателя управления Университета инноваций Шелкового пути, Кутлимуротова Азиза Розимовича, и состоялась торжественная церемония вручения мантии.
На мероприятии коллектив университета, преподаватели высказали свои искренние пожелания и пожелали нашему ректору достичь еще более высоких вершин в научной деятельности. Подчеркнуто, что это звание является не только личным достижением, но и большой гордостью для нашего университета.
От имени коллектива Университета инноваций Шелкового пути мы искренне поздравляем Кодирова Кахрамона Рахмоновича!