• 21-mart – Navroʻz bayrami munosabati bilan respublika miqyosida 15-16-mart kunlari "Umumxalq hashari" o'tkazilmoqda
21-mart – Navroʻz bayrami munosabati bilan respublika miqyosida 15-16-mart kunlari "Umumxalq hashari" o'tkazilmoqda
Shu munosabat bilan bugun universitet binosida hashar tashkil qilindi. Unda universitetimiz professor-oʻqituvchilari va xodimlari faol ishtirok etmoqda.
Birgalikda  bu kabi xayriya tadbirlari barchani yagona maqsad yo‘lida birlashtirish barobarida, kelajagimiz egalari qalbida mehnatsevarlik tuyg‘usini shakllantirishi bilan ahamiyatlidir. Yon-atrofni obodoblashtirish va ko'kalamzorlashtirish uchun barchaga o'z hissasini qoʻshayotganlariga minnatdorchilik bildirib qolamiz!

В связи с празднованием Навруза, с 15 по 16 марта по всей республике проводится «Общенародный субботник».
В связи с этим сегодня в здании университета был организован субботник, в котором активно участвуют преподаватели и сотрудники нашего университета.
Такие благотворительные мероприятия важны не только для того, чтобы объединить всех вокруг общей цели, но и для того, чтобы в сердцах будущих поколений воспитать чувство трудолюбия. Благодарим всех, кто внес свою лепту в благоустройство и озеленение окружающей территории!