“Yangi O‘zbekiston Talabalari Olimpiadasi” start olmoqda!
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Sport vazirligi hamda O‘zbekiston Respublikasi Milliy olimpiya qo‘mitasi hamkorligida Qo‘shma qaror ishlab chiqildi.
Unga ko‘ra, bugun mamlakatimizning 14 ta hududida basketbol, voleybol, gandbol, yengil atletika, stol tennis, suzish va futbol sport turlari bo‘yicha hududiy bosqich musobaqalari start oldi.
Mazkur ochilish marosimida Ipak Yo‘li Innovatsiyalar Universiteti rektori Qodirov Qahramon Rahmonovich ham ishtirok etdilar.

Стартует «Олимпиада студентов Нового Узбекистана»!
Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерством спорта Республики Узбекистан, а также Национальным олимпийским комитетом Республики Узбекистан было разработано совместное постановление.
В соответствии с ним, сегодня в 14 регионах страны стартовали региональные этапы соревнований по таким видам спорта, как баскетбол, волейбол, гандбол, лёгкая атлетика, настольный теннис, плавание и футбол.
В церемонии открытия также принял участие ректор Университета инноваций Шёлкового пути Кадыров Кахрамон Рахмонович.