• Kibermadaniyatni yuksaltirish va narkojinoyatchilikka qarshi kurash oyligi doirasidagi uchrashuv
Ipak yo‘li Innovatsiyalar universitetida “Kibermadaniyatni yuksaltirish oyligi” hamda narkojinoyatchilikka qarshi kurash mavzusi doirasida talabalar bilan profilaktik uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda Toshkent viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Kiberxavfsizlik bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari Ibrohimov Anvar Abdilvaxob o‘g‘li, leytenant Abdurahmonov Shahrux Sulton o‘g‘li hamda katta leytenant Kuvandikov Sanjar Ernazarovichlar ishtirok etishdi.
Ular talabalarga kibermadaniyatning ahamiyati, internet tarmog‘idan to‘g‘ri foydalanish qoidalari, kiberjinoyatlarning xavfli jihatlari va ularning salbiy oqibatlari haqida batafsil ma’lumot berdilar.

Встреча в рамках месячника по повышению киберкультуры и борьбе с наркопреступностью
В Университете инноваций «Ипак Йўли» в рамках «Месячника по повышению киберкультуры» и мероприятий по борьбе с наркопреступностью была организована профилактическая встреча со студентами.
В мероприятии приняли участие заместитель начальника отдела кибербезопасности Главного управления внутренних дел Ташкентской области Иброхимов Анвар Абдилвахоб угли, лейтенант Абдурахмонов Шахрух Султон угли, а также старший лейтенант Кувандиков Санжар Эрназарович.
В ходе встречи студентам была представлена подробная информация о значении киберкультуры, правилах правильного и безопасного использования сети Интернет, опасных аспектах киберпреступлений и их негативных последствиях.
Встреча способствовала повышению цифровой грамотности молодежи и формированию культуры безопасного поведения в информационном пространстве.