Ichki o‘qishni ko‘chirish natijalari e’lon qilindi
2025/2026-o‘quv yili uchun transfer.edu.uz platformasi orqali o‘qishini ko‘chirish (yoki ko‘chirib tiklash) yuzasidan ariza yuborganlar diqqatiga!
Davlat oliy ta’lim tashkilotlarining biridan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimidagi oliy ta’lim tashkilotlariga mos va turdosh ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha yuborilgan arizalar to‘liq ko‘rilib chiqilib, yakuniy xulosalar shakllantirildi.
- Talabalar o‘z arizalari natijasini transfer.edu.uz (https://transfer.edu.uz/) platformasidagi shaxsiy kabineti orqali bilishlari mumkin.
- O‘qishi ko‘chirilishiga tavsiya etilgan talabalar o‘qishi ko‘chirilayotgan oliy ta’lim tashkilotlariga murojaat qilishlari lozim.

Результаты переноса внутреннего обучения объявлены.
Внимание тем, кто подал заявление на перевод (или восстановление) обучения на 2025/2026 учебный год через платформу transfer.edu.uz!
Заявления, направленные от одной из государственных высших учебных заведений в высшие учебные заведения системы Министерства высшего образования, науки и инноваций по соответствующим и смежным направлениям образования, были полностью рассмотрены, и были сформированы окончательные заключения.
- Студенты могут узнать результаты своих заявок через личный кабинет на платформе transfer.edu.uz (https://transfer.edu.uz/).
- Студенты, рекомендованные к переводу, должны обратиться в высшие учебные заведения, куда переводится обучение.