Toshkent viloyati IIBB 2-mintaqaviy muvofiqlashtirish markazi boshlig'ining MMIB o'rinbosari bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi IIV O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025 yil 8 mart kunidagi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent viloyati IIBB 2-mintaqaviy muvofiqlashtirish markazi boshlig'ining MMIB o'rinbosari mayor Rajabov Dilshod Baxtiyorovich tomonidan Olmaliq shahri Ipak yo‘li innovatsiyalar universiteti talabalari bilan sayyor uchrashuv o‘tkazildi. Uchrashuvni universitet rektori Qodirov Qaxramon Raxmonovich ochib berdi.
Uchrashuvda talaba-yoshlarga huquqbuzarliklar sodir etmasligi, psixotrop, narkotik moddalar muomalasi bo‘yicha javobgarlikning muqarrarligi, unga qarshi kurashish bo‘yicha tushunchalar berildi.
Shuningdek, hozirgi davrda dolzarb masalalalardan biri bo‘lgan kiberjinoyatlar to‘g‘risida tushunchalar berilib, ogohlantirilib o‘tildi. Mazkur sayyor uchrashuv davra suhbati shaklida savol-javoblarga boy qizg‘in o‘tdi.

Встреча с заместителем начальника ЦРКМ №2 ГУВД Ташкентской области по вопросам ММИБ
В целях обеспечения исполнения постановления Министерства внутренних дел Республики Узбекистан и Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 8 марта 2025 года, в г. Алмалык была проведена выездная встреча со студентами Университета инноваций «Шёлкового пути» начальником 2-го регионального координационного центра ГУВД Ташкентской области, заместителем начальника по вопросам ММИБ, майором Раджабовым Дильшодом Бахтияровичем.
Встречу открыл ректор университета Кадыров Кахрамон Рахмонович.
Во время встречи студентам были разъяснены важность соблюдения закона, недопустимость правонарушений, а также неизбежность ответственности за распространение и оборот психотропных и наркотических веществ.
Кроме того, были даны разъяснения и предупреждения по поводу актуальной на сегодняшний день темы — киберпреступлений.
Данная выездная встреча прошла в формате «круглого стола» и сопровождалась активной сессией вопросов и ответов.